Zahraničné

Šesť rokov takto väznili dcéru, pretože sa im nepáčil jej priateľ

zhang.jpg

Fotky zhotovil muž, ktorému sa jej uľútostilo a zverejnil ich na internete.

Roky zaobchádzala s vlastnou dcérou ako so zvieraťom. Držali ju zamknutú v kôlni, pretože sa im nepáčil jej priateľ a nechceli, aby sa s ním stretávala. Dvadsaťštyriročnú Zhang Qi takto týrala mama aj otec aj napriek tomu, že sa s ňou priateľ rozišiel. Všetko začalo v roku 2009 a prípad vyšetruje polícia.

Zhang sa niekoľkokrát pokúsila utiecť. Rodičia ale všetkým v dedine Jingjang v čínskej provincii Chu-pej povedali, že je duševne chorá a zatvárajú ju pre jej vlastné dobro a ochranu. "Majú tu veľký rešpekt, a preto nikto nezasiahol," povedal Chow Len (50).

"Všetci vedeli, čo robia svojej dcére. Čo sa deje v ich dome. Ja som sa odsťahoval a občas som sa do dediny vracal na návštevy. Nebál som sa ich vyhrážok. Preto som aj rád, že som zhotovil tieto fotky a zverejnil ich na internete, lebo spočiatku úrady odmietli vôbec konať," vysvetľuje.

Odkedy sa strašné fotografie dostali na internet, nikto sa oficiálne k prípadu nevyjadril. Preot nie je známy ani aktuálny stav. Z niektorých stránok odstránili fotografie bez udania dôvodu. "Vždy, keď som sa vracal do dediny na čínsky Nový rok, šiel som ju tajne navštíviť. Keď som ju pri poslednej návšteve našiel ležať na slame s niekoľkými prikrývkami a nejakým jedlom, povedal som si, že už stačilo. Či už má alebo nemá reálne psychické problémy, takto sa k nej nikto nesmie správať. Je mi z toho zle. Preto som kontaktoval políciu a zverejnil tieto fotky online," dodal Chow.


ČÍNA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti