Zahraničné

"Ľudia sa snažili brániť, ktosi po strelcovi hodil stoličku," tvrdil svedok

17 VO ILU Atmosfera PLAZMA.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TVMarkíza

Žena je podľa susedov duševne chorá. Tabletky zapíjala alkoholom.

Včerajší masaker v malom pohraničnom mestečku Uhersky Brod otriasol nielen českou spoločnosťou. Šialenstvo 62-ročného muža aj dnes monitorovali svetové média. Dôchodca vošiel do jednej z miestnych reštaurácii, kde zastrelil osem ľudí a potom zbraň obrátil aj proti sebe. Dnes bola v meste aj pietna akcia na ktorej si uctili obete.

Muž vraždil v reštaurácii Družba v centre mesta. So sebou si priniesol dve zbrane a spustil paľbu do nič netušiacich hostí.

"Ľudia sa snažili aj brániť, ktosi po strelcovi hodil stoličku. Bol tam hrozný rev, padanie pivných krígľov. Všetko som len počul, ani som nevykukol, to už by bolo po mne. Len som tiež počul, že celý čas hrala televízia, ČT24. Vravel som si, kedy o tom budú konečne informovať. Či o tom vôbec niekto vie," opísal situáciu svedok, ktorého citoval portál Novinky.cz.

Manželka vraha je podľa susedov duševne chorá. Tabletky vraj zapíjala alkoholom.

Dnes sa pred reštauráciou stretlo niekoľko stoviek ľudí, aby zapálili sviečky a minútou ticha si uctili pamiatku zavraždených spoluobčanov. Vchod do reštaurácie, kde sa včera vraždilo aj dnes strážili policajti a nikoho nepustili do jej blízkosti.

Telá zavraždených ľudí odviezli z budovy v skorých ranných hodinách. Zranená účtovníčka sa v nemocnici prebrala z kómy a jej stav je stabilizovaný.


Kto bol muž, ktorý chladnokrvne zabil sedem mužov a jednu ženu?

Zisťovali sme, akú má minulosť a ako ho vnímalo blízke okolie. Masový vrah býval spolu s manželkou v rodinnom dome. Aj 24 hodín po krvavom útoku je tam stále polícia.

Zdeněk K. (62) bol asi desať rokov nezamestnaný. Predtým pracoval ako elektrikár. Kriminálnu minulosť nemal. Ľudia zo sídliska vravia, že bol síce zvláštny, no problémy s ním neboli. Horšie to bolo s jeho manželkou. Niektorí z nej vraj mali strach .

Žena je podľa susedov duševne chorá. Tabletky vraj zapíjala alkoholom. Bezprostrední susedia kriku a hádok medzi manželmi už mali dosť. Podľa našich informácii ju ale úradom neodovzdali. Policajné hliadky do domu manželov chodili často.
UHERSKÝ BROD/TVMarkíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti