Zahraničné

Lavrov: Hrozby sankciami maskujú neochotu Západu plniť minské dohody

Lavrov
Zdroj: TASR

V rámci dohody sa ukrajinská vláda a proruskí separatisti na východnej Ukrajine dohodli aj na stiahnutí ťažkých zbraní z frontovej líni.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov dnes povedal, že Západ sa uvalením ďalších sankcií na Rusko vyhráža preto, aby odpútal pozornosť od neochoty západných krajín implementovať minskú mierovú dohodu na východe Ukrajiny.

Dohoda o prímerí na východe Ukrajiny začala platiť 15. februára o polnoci

"Ide o pokus... odpútať pozornosť od nutnosti plniť dohody z Minska, a za takýmito výzvami (na uvalenie sankcií) sa ukrýva nevôľa týchto hráčov - príslušných krajín, organizácií, Spojených štátov, Európskej únie - splniť to, čo je ustanovené v minských dohodách," uviedol v Moskve Lavrov.

Dohoda o prímerí na východe Ukrajiny - uzavretá 12. februára v bieloruskej metropole Minsk - začala platiť 15. februára o 00.00 h miestneho času. 

V rámci nej sa ukrajinská vláda v Kyjeve a proruskí separatisti na východnej Ukrajine dohodli na stiahnutí ťažkých zbraní z frontovej línie a vytvorení bezpečnostnej zóny v šírke 50-140 kilometrov, ako aj na opatreniach, ktoré budú smerovať k trvalému politickému urovnaniu situácie.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.