Zahraničné

Reštauráciu Družba v Uherskom Brode už pravdepodobne neotvoria

Reštaurácia Družba v Uherskom Brode
Reštaurácia Družba v Uherskom Brode Zdroj: TASR

Miestni sa netaja tým, že do reštaurácie by už viac ísť nechceli.

Reštauráciu Družba v českom meste Uherský Brod, kde 63-ročný muž v utorok zastrelil osem ľudí, už nechce jej prevádzkovateľ otvoriť. Informoval o tom dnes Český rozhlas (ČRo). Miestni obyvatelia sa netaja tým, že by do Družby viac ísť nechceli. „Myslím, že sa teraz budú báť chodiť do akejkoľvek reštaurácie," uviedla jedna z miestnych žien.

Aj Pavel Karlík, ktorý reštauráciu Družba viedol ostatných deväť rokov, si chcel pôvodne nechať na rozhodovanie o osude reštaurácie týždeň. Teraz podľa ČRo názor zmenil. Dôvodom je otrasný zážitok, s ktorým sa len ťažko vyrovnáva.

„Videl som staršieho človeka s fúzmi, s napriahnutou rukou, v ktorej mal krátku zbraň a strieľal smerom k hosťom. Tak som padol na kolená, po kolenách som došiel do kuchyne, tam boli dve kuchárky. Vstal som a hovorím, aby okamžite utiekli. Medzitým sa stále ozývali výstrely," spomínal na tragický moment prevádzkovateľ reštaurácie Pavel Karlík.

Jedna z kuchárok ešte stačila otvoriť dvere do prevádzkových priestorov, ktorými potom unikli niekoľkí hostia. Obyvatelia Uherského Brodu si včera uctili obete utorňajšej streľby benefičným koncertom. Honoráru sa vzdalo i trio slovenských operných spevákov La Gioia. Zisk pomôže rodinám ôsmich ľudí, ktorých páchateľ zastrelil.

UHERSKÝ BROD/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.