Zahraničné

Vyšla z domu a stratila sa. Dievčatko (†2) našli zamrznuté

2933618_1425045632.3858_app.png

Vďaka nej teraz môžu žiť dvaja ľudia. Jej rodičia sa jej orgány rozhodli darovať.

Dievčatko sa aj s päťročnou sestrou rozhodli hrať sa na záhrade. Staršej už bola zima a malú Raelyn volala dnu. Tá však odmietla a zostala hrať sa v snehu. Skoro ráno ju našla matka ležať v snehu.

V zovretí ľadu a snehu je stále niekoľko štátov, a to aj v takých, kde nie sú na niečo také zvyknutí.

"My sme už spali. Niekedy sa stáva, že deti v noci vstanú a hrajú sa, no nikdy by mi nenapadlo, že pôjdu von," hovorí matka malej Raelyn.

Tá si zrejme nevedela otvoriť vchodové dvere. Matka síce zavolala pomoc, no už bolo neskoro. Rodičia sa rozhodli dcérine orgány darovať. Raylen síce zomrela, no vďaka nej môžu žiť dvaja ľudia. V zovretí ľadu a snehu je stále niekoľko štátov, a to aj v takých, kde nie sú na niečo také zvyknutí. Pod ťarchou bielej pokrývky padajú strechy budov. Mínusové rekordy padli v 150 mestách.

Zamrznute rieky a prístavy robia obrovské problémy rybárom. Ich plavidlá sa totiž nedokážu pohnúť.Pre rybárov je to vraj veľmi frustrujúce. Nemôžu pracovať a prichádzajú o peniaze. Dobrou správou je, že teploty by už mali stúpať. Bude však trvať niekoľko týždňov, kým sa všetok ľad roztopí.


WISKONZIN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.