Táto žena videla Nemcova ako posledná živého

Ukrajinská modelka Anna Durycká, s ktorou bol Nemcov pred smrťou na večeri.
Zdroj: TASR

Úrady dnes tiež popreli, že kamerový systém bol v čase jeho vraždy vypnutý.

Príslušné moskovské úrady odmietli tvrdenia niektorých médií o tom, že bezpečnostný kamerový systém v oblasti neďaleko Kremľa, kde v piatok večer zavraždili ruského opozičného politika Borisa Nemcova, bol v čase incidentu vypnutý. Oznámila to dnes agentúra RIA Novosti.

Na základe vypovedí dvoch kľúčových svedkov vytvorili identikit vraha

"Kamery fungovali bez akýchkoľvek problémov, v predmetnom čase neprebiehali na nich nijaké údržbové práce. Všetky záznamy môžeme poskytnúť na vyšetrovanie," uviedol zástupca mestského oddelenia informačných technológií.

Predstaviteľ Federálnej služby ochrany Ruskej federácie (FSO Rossiji), zodpovednej za bezpečnosť najvyšších štátnych činiteľov, však tvrdí, že priestor Veľkého moskovského mosta, kde bol Nemcov zavraždený, nie je pokrytý kamerovým systémom FSO Rossiji, uviedol pre RIA Novosti Sergej Deviatov.

"Naše kamery sú namierené na Kremeľ a oblasť v jeho vnútornom priestore. Veľký moskovský most už nespadá pod našu zodpovednosť, takže tam už nemáme naše kamery," tvrdí Deviatov.

Dvojica kľúčových svedkov vraždy už vypovedala na polícii a poskytla popis vraha, vďaka čomu bol vytvorený jeho identikit. Polícia pátra po 170-175 centimetrov vysokom mužovi s krátkym účesom, ktorý mal oblečené modré džínsy a hnedý sveter.

Zdroj: TASR

Ruského politika a bývalého vicepremiéra Borisa Nemcova zastrelil 27. februára 2015 neznámy páchateľ alebo páchatelia zhruba o 23.15 moskovského času. Spoločnosť mu robila mladá ukrajinská modelka Anna Durycká, s ktorou bol údajne na večeri neďaleko Kremla.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (SK Rossiji) plánuje začať vyšetrovanie i ukrajinskej modelky Anny Duryckej. Zo streľby vyviazla bez zranení.

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Boris Nemcov

Dôležité udalosti