Zahraničné

Vražda Nemcova: Vraj mohla byť nájomná

nemcov.jpg

Polícia má prvých podozrivých, hľadá sa auto bezpečnostnej služby pracujúcej s viacerými vládnymi subjektami.

Vyšetrovanie vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova prinieslo niekoľko podozrivých. Ide však len o jednu z verzií, ktorú vyšetrovatelia preverujú. Oznámil to dnes riaditeľ Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexander Bortnikov, ktorého citovala agentúra Reuters.

Putin vyhlásil, že vražda mala politický podtext a je to pre krajinu hanba

Jednou z možných teórií pozadia tohto zločinu je nájomná vražda, podotýka agentúra TASS.

Vyšetrovatelia pátrajú po vozidle patriacom podniku spolupracujúcemu s ministerstvom financií, ktoré zaznamenali bezpečnostné kamery, ako v čase vraždy počas jednej hodiny údajne trikrát krúžilo okolo miesta vraždy.

"Automobil značky Ford, o ktorom hovoríme, nepatrí ministerstvu financií. Ide o vozidlo bezpečnostnej služby, ktorá spolupracuje s týmto rezortom, ako aj podnikom Goznak a inými vládnymi subjektmi. V čase jeho prítomnosti na moste tam už bola polícia," uviedlo ministerstvo financií vo vyhlásení.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu (4. 3.) na margo tejto tragickej udalosti vyhlásil, že vražda Nemcova mala politický podtext a je to pre krajinu "hanba", píše agentúra AP.

Šéf Kremľa to vyhlásil na stretnutí so zástupcami rezortu vnútra, kde zdôraznil, že Ruská federácia sa musí s konečnou platnosťou zbaviť takýchto zločinov.

"Najväčšiu pozornosť musíme venovať zločinom vzbudzujúcim pozornosť, vrátane tých s politickým motívom. Musíme konečne zbaviť Rusko hanby a tragédie, akej sme boli teraz svedkami. Mám tým na mysli hanebnú vraždu Borisa Nemcova v samom strede hlavného mesta," povedal Putin počas príhovoru vysielanom v televízii.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.