Amerického veľvyslanca v Soule napadli. Odchádzal zakrvavený

Amerického veľvyslanca napadli v Soule.
Zdroj: TASR

Lippert krvácal z hlavy a zápästia, no nebolo hneď zrejmé, aké zranenia utrpel.

Muž ozbrojený britvou volajúci po zjednotení Južnej a Severnej Kórei dnes v Soule napadol amerického veľvyslanca Marka Lipperta, informovali o tom juhokórejská polícia a médiá. Podľa televíznych záberov Lippert krvácal z hlavy a zápästia, no nebolo hneď zrejmé, aké zranenia utrpel. Po útoku ho previezli do nemocnice na ošetrenie.

https://www.youtube.com/watch?v=of4GDf1VpKA


Televízia YTN uviedla, že páchateľ počas útoku kričal, aby sa Južná a Severná Kórea znovu spojili. Znepriatelené Kórey sú už desaťročia rozdelené najmilitarizovanjšou hranicou na svete. Spojené štáty majú v Južnej Kórei rozmiestnených 28.500 vojakov. Niektorí Juhokórejci však vnímajú prítomnosť amerických vojakov ako prekážku zjednotenia Kóreí.

Zranenia, ktoré utrpel Lippert, nie sú život ohrozujúce, uviedla podľa agentúry AP televízia YTN. Políca potvrdila, že Lipperta napadli a aj to, že podozrivého zadržali. Informácie o type zbrane alebo závažnosti Lippertových zranení však neposkytla.

Lippert (42) sa ujal funkcie veľvyslanca minulý rok. V Soule je podľa AP obľúbený. Jeho manželka v meste porodila a dvojica dala svojmu synovi kórejské stredné meno. Lippert predtým pracoval ako námestník ministra obrany pre ázijské záležitosti.

SOUL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti