Zahraničné

Vo Viedni sa žije najlepšie, Bratislava je najhoršia z regiónu

Nočná Viedeň
Zdroj: shutterstock

Druhý skončil Zürich, za ktorým nasleduje Auckland.

Ak sa chystáte zmeniť svoje bydlisko, možno vám pomôže najnovší rebríček miest, ktoré ponúkajú svojim obyvateľom najlepšiu kvalitu pre život. Ak medzi nimi budete hľadať Bratislavu, tak môžete ostať sklamaní. Na druhej strane tento rebríček vedie blízka Viedeň.

Za rakúskou metropolou nasledujú švajčiarsky Zürich a novozélandský Auckland. Bratislava skončila až na 81. priečke, čo je najhoršie umiestnenie z regiónu strednej Európy. Naše hlavné mesto predbehla Praha (68), Budapešť (75), ale aj poľská Varšava (79).

Spomedzi východoeurópskych miest sú na tom z hľadiska kvality života najhoršie ukrajinský Kyjev (176), albánska Tirana (180) a bieloruský Minsk (189).

Na opačnom konci, teda na poslednom 230. mieste, sa umiestnil iracký Bagdad, predposledné je stredoafrické Bangui a tretia priečka od konca patrí haitskej metropole Port-au-Prince.

Prieskum sa zameriava na životné podmienky v 440 mestách a analyzuje 39 faktorov, ako je kultúra a životné prostredie, politická stabilita, bezpečnosť, infraštruktúra a možnosti podnikania.

Celý rebríček vypracovala poradenská spoločnosť Mercer, ktorá sa svojím prieskumom o kvalite života v jednotlivých mestách snaží pomôcť nadnárodným spoločnostiam určiť "férovú" výšku financií pre zamestnancov vyslaných do zahraničia.

TOP 30 miest

1. Viedeň
2. Zürich
3. Auckland
4. Mníchov
5. Vancouver
6. Dusseldorf
7. Frankfurt
8. Ženeva
9. Kodaň
10. Sydney
11. Amsterdam
12. Wellington
13. Bern
14. Berlín
15. Toronto
16. Hamburg
17. Melbourne
18. Ottawa
19. Luxemburg
20. Štokholm
21. Stuttgart
22. Brusel
23. Perth
24. Montreal
25. Nürnberg
26. Singapore
27. Paríž
28. San Francisco
29. Canberra
30. Helsinki
...
81. Bratislava


BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk, mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.