Škandál v Turecku: Odvolali 350 policajtov pre podozrenie z korupcie

Tureckí policajti
Zdroj: AP

Vyšetrovanie korupčnej kauzy označil za zahraničné sprisahanie.

Zhruba 350 tureckých policajtov odvolali z funkcií v hlavnom meste Ankara v rámci pokračujúceho vyšetrovania korupcie, ktoré minulý mesiac otriaslo aj tureckou vládou. Oznámila to spravodajská televízia CNN Türk.

Uvoľnené policajné miesta obsadilo približne 250 ľudí, ktorých povolali z iných častí krajiny. Odvolaní policajti budú slúžiť na dopravnej polícii a na okresných policajných staniciach, oznámila televízia NTV. Polícia metropoly Ankara sa odmietla k týmto správam vyjadriť.

Zdroj: AP

Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan v uplynulých dňoch vyhlásil, že sa jeho vláda stala terčom sprisahania s cieľom uskutočniť prevrat a odvolal z funkcie vedenie polície aj súdnictva.

Nasledovníkov v USA žijúceho tureckého islamského učenca Fethullaha Gülena obvinil, že prenikli do tureckého súdnictva a polície a využívajú ich právomoci k útokom na vládu.

Vyšetrovanie korupčnej kauzy označil za zahraničné sprisahanie s cieľom zmariť rast Turecka a poškodiť meno jeho vlády pred blížiacimi sa regionálnymi voľbami v marci budúceho roka.

ANKARA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti