Zahraničné

Schwarzenberg pomýšľa na odchod z politiky

Knieža zobral milenku na večeru do luxusnej reštaurácie
Zdroj: Facebook

Vhodný čas na takýto krok podľa Schwarzenberga nastane, až bude jasný jeho nástupc.

Bývalý šéf českej diplomacie Karel Schwarzenberg pomýšľa na skorý odchod z politiky. Zatiaľ ale čaká, kým sa nájde nový líder jeho strany TOP 09. Uviedol to v rozhovore pre denník MF DNES, ktorého časti zverejnil dnes server iDNES.cz.

"Už vidím pred sebou, že budem končiť, v nejakej dohľadnej dobe. Nemám chuť presluhovať," vyhlásil Schwarzenberg, hlavný súper Miloša Zemana v posledných prezidentských voľbách. 

Vhodný čas na takýto krok podľa Schwarzenberga nastane, až bude jasný jeho nástupca čele TOP 09, ktorý túto opozičnú stranu dokáže viesť do volieb. 

Zdôraznil, že o ďalší osud svojej strany obavy nemá, lebo ju už v súčasnosti považuje za stabilizovanú. 

Na tohtoročnom sneme, na ktorom si TOP 09 zvolí nové vedenie pre budúcoročné krajské a parlamentné voľby v roku 2017, by ešte Schwarzenberg kandidovať mal. 

Ako hlavný kandidát na Schwarzenbergovho nástupcu sa spomína prvý podpredseda strany Miroslav Kalousek. Ten sa už vyslovil, že o post straníckeho šéfa bude mať záujem, ak sa "Karel" rozhodne odísť. 

Samotný Schwarzenberg nemieni presadzovať žiadneho svojho nástupcu. "Nie sme monarchia. To si musí povedať strana sama. Sú dvaja-traja možní nástupcovia," zdôraznilo knieža.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti