Údajní vrahovia Nemcova ukázali tváre! Jeden z nich sa už priznal

Jeden z údajných vrahov Nemcova.
Jeden z údajných vrahov Nemcova. Zdroj: TASR/AP

Zvyšné tri osoby, ktoré polícia zadržala, majú naďalej status podozrivých.

Ruské orgány činné v trestnom konaní dnes oficiálne obvinili dvoch z piatich mužov podozrivých z vraždy opozičného politika Borisa Nemcova. Informovala o tom dnes v Moskve hovorkyňa príslušného súdu Anna Fadejevová.

Zvyšné tri osoby, ktoré polícia zadržala, majú naďalej status podozrivých, spresnila Fadejevová.

Obvinenie boli dnes vznesené voči Zaurovi Dadajevovi a Anzorovi Gubaševovi. Bližšie podrobnosti týkajúce sa obvinenia hovorkyňa neuviedla. Podľa ruských médií sa prvý z menovaných Dadajev priznal ku spoluúčasti na vražde.

Podľa agentúry Reuters by obaja obvinení aj trojica podozrivých mali ešte dnes predstúpiť pred súd Basmanského obvodu v Moskve. 


Ruská Federálna bezpečnostná služba v sobotu oznámila, že v súvislosti s vraždou Nemcova boli zadržaní dvaja podozriví, pričom hneď aj zverejnila ich mená: ide o Anzora Gubaševa a Zaura Dadajeva. Podľa Vyšetrovacieho výboru, ktorý sa Nemcovovým prípadom zaoberá, sú obaja muži podozriví "z podielu na príprave a vykonaní vraždy".

Neskôr v sobotu sa objavila informácia o ďalších dvoch zadržaných - údajných spolupáchateľoch zločinu, pričom jedným z nich je Gubaševov brat Šagid. 

Dnes hovorca Vyšetrovacieho výboru Vladimir Markin informoval o piatom zadržanom.
Ako uviedli ruské médiá, všetci zadržaní sú pôvodom Čečenci žijúci v Ingušsku, kde koncom tohto týždňa došlo k ich zatknutiu.

Podľa agentúry Interfax ďalší, v poradí šiesty, podozrivý zahynul, keď sa ho v sobotu v čečenskej metropole Groznyj chystali zatknúť. Muž sa údajne zatknutiu bránil: do zasahujúcich policajtov hodil granát a aktivovaním ďalšieho spáchal samovraždu.

Nemcov bol zastrelený minulý týždeň, v noci z piatka na sobotu, v centre Moskvy, niekoľko desiatok metrov od Kremľa, keď sa s priateľkou vracal do svojho bytu. 

Opozícia z jeho vraždy obviňuje súčasné ruské vedenie, pre ktoré bol Nemcov nepohodlný kvôli poukazovaniu na korupciu, obohacovanie sa zo štátnych zdrojov, rodinkárstvo, zlé riadenie krajiny a nezáujem o problémy občanov. Okrem toho pripravoval správu, ktorá by dokazovala podiel Ruska na podnecovaní krízy a ozbrojeného konfliktu na východe Ukrajiny, a chcel zverejniť dôkazy, že ruské jednotky sa zapájajú do bojov na východe Ukrajiny po boku proruských separatistov.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Boris Nemcov

Dôležité udalosti