Zahraničné

Štrnásť hodín po autonehode našiel rybár visieť z vraku batoľa

batola fotoweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Dievčatko pripútané v autosedačke našiel v sobotu popoludní miestny rybár.

Rybár v americkom štáte Utah objavil po 14 hodinách od tragickej nehody visieť z vraku auta len 18-mesačné dieťa, ktoré akoby zázrakom prežilo. Informovala dnes o tom BBC. Dievčatko pripútané v autosedačke našiel v sobotu popoludní podľa polície miestny rybár visieť nad vodou dolu hlavou po tom, ako sa vozidlo zrútilo z mosta do rieky.

Len 25-ročnú matku batoľaťa Lynn Groesbeck zo Springvillu v Utahu našli mŕtvu na sedadle vodiča. Podľa predbežných odhadov vyšetrovateľov vozidlo spadlo do rieky Spanish Fork po tom, ako na moste narazilo v piatok asi o 22.30 h miestneho času (04.30 h SEČ) do betónového zvodidla.

Na druhý deň zbadal jedenapolročné dieťa visieť nad hladinou rieky miestny rybár a o 12.30 h miestneho času (18.30 h SEČ) privolal pomoc. Dieťa previezla sanitka v kritickom stave do nemocnice v Salt Lake City, kde ho lekári stabilizovali.

Troch policajtov a štyroch hasičov, ktorí dievčatko z rieky zachraňovali, museli ošetriť v nemocnici v dôsledku podchladenia. Polícia nechcela poskytnúť bližšie informácie o prípade, kým sa stav dieťaťa nezlepší.


SPRINGVILLE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.