Zahraničné

Putin hovorí v dokumente o vrátení Krymu i záchrane Janukovyča

Crimea_Putin255455175313_2.jpg
Zdroj: TASR/AP

Minútu dlhú upútavku sprevádzala dramatická hudba a zábery z krymského pobrežia.

O vrátení Krymu Rusku a záchrane bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča sa zmieňuje šéf Kremľa Vladimir Putin v upútavke k pripravovanému dokumentárnemu filmu, ktorú v nedeľu odvysiela štátna televízia Rossija-1.

Putin v upútavke opisuje tajnú schôdzku z vlaňajšieho februára, keď padlo rozhodnutie vziať si Krym. Šéfom bezpečnosti nariadil „začať pracovať na vrátení Krymu Rusku". Agentúra AP poznamenala, že Moskva ukrajinský polostrov anektovala v marci. Kremeľ prvotne popieral, že vyslal na Krym vojakov. Putin však neskôr v štátnej televízii oznámil, že tam ruských vojakov poslal.

Putin v upútavke taktiež uviedol, že vypracovali plán na záchranu vtedajšieho prezidenta Janukovyča. Ten utiekol z vlasti po mesiacoch proeurópskych protestov v Kyjeve, poznamenala AP. „Boli sme pripravení dostať ho z Donecka po zemi, po mori alebo letecky," konštatoval Putin.

Minútu dlhú upútavku sprevádzala dramatická hudba a zábery z krymského pobrežia. Televízia Rossija-1 však nekonkretizovala, kedy bude zverejnený celý dokument.


MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.