Veľvyslankyňa USA pri OSN nepochybuje, že Rusko chce vymazať Ukrajinu z mapy sveta

Veľvyslankyňa USA pri OSN nepochybuje, že Rusko chce vymazať Ukrajinu z mapy sveta
Na snímke z videa UNTV americká veľvyslankyňa pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová počas mimoriadneho zasadnutia BR OSN. Zdroj: TASR/AP/UNTV

Americká veľvyslankyňa pri OSN Linda Thomasová Greenfieldová v piatok vyhlásila, že už nemôžu byť žiadne pochybnosti o tom, že Rusko má v úmysle rozobrať Ukrajinu a "úplne ju vymazať z mapy sveta". Informácie priniesla v sobotu tlačová agentúra AP.

Thomasová Greenfieldová pred Bezpečnostnou radou OSN povedala, že Spojené štáty pozorujú čoraz viac náznakov, že Rusko kladie základy pre pokus o anektovanie východoukrajinských oblastí, Doneckej a Luhanskej, ako aj južnej Chersonskej a Záporožskej. Podľa veľvyslankyne v okupovaných oblastiach tiež Moskva dosadzuje svojich "nezákonných predstaviteľov s cieľom usporiadať tam falošné referendá alebo nariadiť dekrétmi pripojenie k Rusku".

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov "dokonca vyhlásil, že toto je vojnový cieľ Ruska", dodala Thomasová Greenfieldová.

Lavrov v nedeľu na summite Ligy arabských štátov (LAŠ) v egyptskej Káhire povedal, že celkovým cieľom Moskvy na Ukrajine je oslobodiť jej ľud od "neprijateľného kyjevského režimu".

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti