Zahraničné

Uniklo video, ako si Pistorius kope so známym českým gangstrom

2686F59B00000578-0-image-a-23_1426061543676.jpg
Zdroj: DailyMail

Spojil ich šport a väzenie. Na videozázname je vidieť, ako Pistorius výrazne schudol.

Video sa v zahraničných médiách a na internete objavilo túto stredu. Zábery zachytávajú ako si dvaja väzni kopú loptu na väzenskom dvore. Podľa britského denníka DailyMail ide o Oscara Pistoriusa a známeho českého zločinca Radovana Krejčířa.

Zábery mal nakrútiť väzenský dozorca alebo jeden z väzňov. Pistorius podľa týchto obrázkov výrazne schudol, čo potvrdzuje správy o tom, že má strach z väzenskej stravy. Športovec sa vraj obáva, že ho ostatní spoluväzni chcú otráviť. Preto žije len na fazuli a sardinkách z väzenského obchodu. Pri futbale nepoužíval jeho povestné špeciálne protézy. Video zachytilo, že použil obyčajné protézy, ktoré splývali s jeho telom.

Väzni sa podľa denníka DailyMail mali spoznať na ošetrovni v pretórijskom väzení Kgosi Mampuru. Pistorius si mal potom od Krejčířa požičiavať športové náradie. Neskôr začali cvičiť spolu. Podľa dostupných informácii majú dozorcovia s väzňami zaobchádzať ako s prominentmi, čo hnevá ostaných trestancov.

Na videu je vidieť, ako sa Pistorius a Krejčíř pri hre striedajú v úlohe útočníka a brankára. Videozáznam ako prvý priniesol portál DailySun.


Oscar Pistorius bol v roku 2014 odsúdený na päť rokov väzenia za zastrelenie priateľky Reevy Steenkampovej. Český utečenec Radovan Krejčíř je podľa českého portálu Tn.cz podozrivý z účasti na viac ako 100 zločinov, pričom v 20-tich prípadoch ide o vraždy. Do Juhoafrickej republiky prišiel pred ôsmimi rokmi. Pred tým bol takmer dva roky na Seychelských ostrovoch, kam utiekol z Českej republiky.

PRETÓRIA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti