Čakal na to 36 rokov. Senior sa kruto pomstil autobazáru, ktorý mu predal auto so skrytou chybou

Čakal na to 36 rokov. Senior sa kruto pomstil autobazáru, ktorý mu predal auto so skrytou chybou
Dôchodcu, chystajúceho sa na pomstu, zachytila priemyselná kamera. Zdroj: Facebook/O'Daniel Automotive Group

Na pomstu čakal dlhých 36 rokov. Dôchodca z amerického štátu Indiana sa pomstil autobazáru, ktorý mu v roku 1986 predal auto so skrytou vadou motora.
Dewey Fredrick (79) skoro ráno nakráčal do dvoch prevádzok autobazáru v meste Fort Wayne a začal vyčíňať. Na dvoch pozemkoch podpálil štyri vystavené autá, informuje portál Washington Post.

Dôchodcu krátko po čine vypátrala a zadržala polícia. Čelí obvineniu zo štyroch prípadov podpaľačstva, za čo mu hrozí súhrnný trest až 48 rokov vo väzení. Fredrick si z toho ale ťažkú hlavu nerobí, naopak, svojmu činu sa smeje.

Jeho vyčíňanie je totiž dôsledkom 36 rokov starej krivdy a senior je doslova nadšený, že sa mohol po takej dlhej dobe pomstiť.

Pozemky autobazárov patria rovnakému majiteľovi, ktorý v roku 1986 predal Fredrickovi ojazdený Jeep. Že má auto poškodený motor, dôchodca zistil až po zaplatení. Auto sa snažil reklamovať, no neuspel a predajca odmietol akúkoľvek pomoc. Podvedený zákazník sa následne s autom trápil ďalších 30 rokov.

Dnes už 79-ročný Fredrick vpolícii ochotne opísal detaily svojej pomsty. V nedeľu 17. júla približne pol hodinu po polnoci prišiel k areálu prvého bazáru, v ktorom najskôr hodil zapálenú svetlicu do nádrže SUV Jeep Compass z roku 2019. Oheň sa následne rozšíril aj na vedľa stojaci GM Acadia z roku 2013 a dva roky starý Jeep Cherokee.

Tím sa vyčíňanie dôchodcu neskončilo. Premiestnil sa k druhej prevádzke autobazáru, kde si vyhliadol Pontiac Solstice z roku 2008. Nožom rozrezal strechu a cez dieru hodil do auta ďalšiu svetlicu, ktorá zapálila interiér. Celkovo napáchal škodu v hodnote 85-tisíc dolárov, v prepočte 83-tisíc eur.

Neskôr vysvitlo, že senior sa už raz na konci 80. rokov autobazáru pomstil, keď zalepil silným lepidlom dvere na viacerých autách. Po niekoľkých desaťročiach si však povedal, že trest musí byť tvrdší.

„Už bolo načase, aby sa kurence vrátili na bidlo,“ povedal dôchodca vyšetrovateľom. Ide o staré americké príslovie, ktoré sa používa v súvislosti so zadosťučinením.

Fredrick bol dokonca podľa svojich slov smutný, že nemohol požiar, ktorý založil, sledovať. Na záberoch z bezpečnostnej kamery ochotne identifikoval seba aj svoje auto.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti