Zahraničné

Putin sa podľa prieskumu teší rekordnej podpore 88 percent občanov

Ruský prezident Vladimír Putin.
Zdroj: TASR/AP

Výskum sa uskutočnil na vzorke 1600 opýtaných občanov zo 130 rozličných lokalít Ruskej federácie.

Ruskí voliči umiestnili prezidenta Vladimira Putina "na vrchol národnej dôvery", keď mu v najnovšom prieskume verejnej mienky vyjadrilo podporu rekordných 88 percent respondentov. Ide o jeho najvyššie preferencie za uplynulých 15 rokov, napísala agentúra TASS.

Výsledky prieskumu prezentoval dnes riaditeľ Všeruského strediska výskumu verejnej mienky (VCIOM) Valerij Fiodorov, ktorého inštitút robí každoročné vyhodnotenie od Putinovho nástupu do funkcie hlavy štátu. Výskum sa uskutočnil na vzorke 1600 opýtaných občanov zo 130 rozličných lokalít Ruskej federácie.

Informácia prišla v čase, keď médiá priniesli správy o Putinovom zhoršujúcom sa zdravotnom stave. Dohady o jeho zdraví sa objavili po tom, ako bola nečakane zrušená jeho cesta do Astany, kde mal rokovať s kazašským prezidentom Nursultanom Nazarbajevom a bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom.

Zrušené bolo aj plánované rokovanie s delegáciou z Južného Osetska - tá sa o anulovaní schôdzky s Putinom dozvedela až po prílete do Moskvy. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov však opakovane zdôrazňoval, že Putin, ktorý má 62 rokov, sa naďalej teší dobrému zdraviu a pracuje ako obvykle. Ruská štátna televízia dnes odvysielala zábery Putina, ako pracuje vo svojej podmoskovskej rezidencii.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti