Chorváti zatočia s drzými turistami. Za obsadzovanie ležadiel uterákmi bude pokuta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pozná to zrejme každý turista. Prídete ráno na pláž a už takmer všetky ležadlá sú obsadené uterákom. Nikto na nich neleží a pláž je poloprázdna. Tomu bude koniec. Chorváti sa rozhodli zatočiť s drzými dovolenkármi, ktorí si v noci obsadzovali miesta vopred. Napríklad v mestečku Novi Vinodolski za to dostanú pokutu až do výšky 1500 kún (200 eur).    

Kto chce najlepšie miesto na pláži, nestačí mu už nočné sliedenie, ale musí si privstať. Miesto má byť obsadené až vtedy, keď ho človek reálne potrebuje. 

Baška Voda má podobnú skúsenosť. Zatiaľ tu nezaviedli žiadne pokuty, fungujú na princípe upozornenia. Budúci rok sa to zrejme zmení. Turisti to totiž začali s obsadzovaním preháňať. Každé ráno okolo šiestej hodiny odnášajú miestni dozorcovia poukladané uteráky do skladu. Málokto si ich príde aj vyzdvihnúť, informuje chorvátska stanica RTL. 

„Sú tu hromady a hromady starých handier či starých vankúšov. Vlani si veci prišlo vyzdvihnúť len 39 ľudí, pretože väčšinou tam nechajú nejaké staré veci,“ uviedol Toni Juranič z miestneho magistrátu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti