Ukrajincom sa podarilo opätovne dobyť 53 obcí v okupovanej Chersonskej oblasti

Ukrajincom sa podarilo opätovne dobyť 53 obcí v okupovanej Chersonskej oblasti
Spustošený Cherson. Zdroj: Profimedia.sk

Ukrajinskej armáde sa podarilo opätovne dobyť 53 obcí v prevažne Rusmi okupovanej Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Oznámil to v utorok tamojší šéf ukrajinskej regionálnej správy Dmytro Butrij. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

"Doteraz bolo potvrdených 53 oslobodených osád," uviedol Butrij vo vysielaní ukrajinskej štátnej televízie. V pondelok oznámil, že v Chersonskej oblasti ukrajinská armáda opätovne dobyla 46 obcí, čo podľa Reuters naznačuje rýchlejšie dosiahnutie územných ziskov v regióne.

Ruská armáda obsadila strategicky dôležitú Chersonskú oblasť, ktorá susedí s anektovaným polostrovom Krym, v prvých dňoch invázie. Hlavné mesto oblasti Cherson Rusi dobyli 3. marca.

Ukrajinská armáda, posilnená modernými delostreleckými zbraňami zo Západu, však v uplynulých dňoch spustila na juhu krajiny protiútok. Ukrajinskí vojaci dokážu účinne ničiť ruské vojenské sklady a pozície za frontovou líniou a podarilo sa im tiež zničiť mosty, cez ktoré Moskva zásobuje svojich vojakov v Chersone.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti