Ukrajinci hovoria o ďalšom ruskom zlyhaní: V obave z raketometov si nechtiac podpálili zásobovací vlak

Ukrajinci hovoria o ďalšom ruskom zlyhaní: V obave z raketometov si nechtiac podpálili zásobovací vlak
Ukrajinská vojenská spravodajská služba tvrdí, že Rusi si omylom podpálili zásobovací vlak. Zdroj: Telegram/Ukrajinská vojenská spravodajská služba

Ruská armáda si nechtiac podpálila vlastný zásobovací vlak. O nezvyčajnom incidente informovala na sociálnej sieti Telegram ukrajinská vojenská spravodajská služba.

Aké veľké škody vznikli pri požiari a následnom výbuchu zatiaľ nie je jasné. Ruská strana incident, ktorý nie je možné nezávisle overiť, nekomentovala.
Vlak s vojenskou technikou a muníciou dorazil do železničnej stanice Kalančak v Chersonskej oblasti v nedeľu 31. júla. Hneď v pondelok ráno ho začali ruské jednotky vykladať. Krátko pred poludním sa ozval výbuch.

„Okupanti zrejme v snahe zamaskovať vykladanie vlaku, a ochrániť náklad pred údermi HIMARS, použili silnú dymovú clonu. Približne o 11.20 hod sa v priestore ozval výbuch,“ napísala ukrajinská rozviedka. Pre hustý dym nebolo možné určiť rozsah výbuchu. Krátko po ňom sa však vlak vydal smerom na Krym. „Nepriateľský personál spanikáril a rozpŕchol sa,“ dodali Ukrajinci.

K výbuchu podľa nich zrejme došlo pri neopatrnom zaobchádzaní s muníciou alebo kvôli požiaru, ktorý vznikol pri neodbornom použití pyrotechniky pri vytvorení dymovej clony, píše ukrajinský denník Pravda.

Americké salvové raketomety HIMARS sú pre ruskú armádu veľkým strašiakom. Nemá voči nim účinnú obranu a aj preto povýšilo ruské vedenie ich zničenie medzi najvyššie priority. Ukrajincom sa s pomocou HIMARS darí ničiť aj ruské sklady s muníciou a vojenskou technikou, ktoré sú hlboko na území nepriateľa.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti