Tragédia v Rožnove: Telá obetí našla stará mama, susedia opísali správanie rodiny

Rožnov pod Radhoštěm na Valašsku sa spamätáva zo stredajšej obrovskej tragédie. Pri násilnom trestnom čine zomreli štyria ľudia, dvaja dospelí a dve malé deti.

Trojnásobnej vražde a samovražde miestni nedokážu uveriť. Podľa informácií portálu CNN Prima NEWS políciu privolala matka zavraždenej ženy, ktorá našla mŕtve telá v kalužiach krvi. Motív činu a čo tragédii predchádzalo, zatiaľ nie je jasné.

„Je to totálna šialenosť, ako mohol.. Je to hrôza, čo ľudia dokážu urobiť, muselo mu preskočiť,“ reagoval jeden zo susedov. Viacerí susedia sa zhodujú, že išlo o navonok bezproblémovú rodinu. „On učil dievčatá na bicykli,“ dodal. Ďalšia susedka opisuje rodinu ako mladú, šikovnú a slušnú.

Udalosť zasiahla aj starostu Rožnova nad Radhoštěm Jiřího Pavlicu. „Pre mesto je to veľká tragédia, veľmi nás mrzí, že sa u nás niečo také stalo. Je to skutočne hrozná udalosť, súcitíme s rodinou,“ uviedol starosta pre portál Valašský Deník.

Na mieste činu boli aj kriminalisti a technici, ktorí prehľadávali dom a tiež aj inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS). Mŕtva žena totiž bola policajtka a jej muž pracoval ako strážnik. „Zbraň bola v legálnej držbe, no nebola služobná,“ uviedla polícia.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti