Zahraničné

Americký miliardár sa preriekol, že vraždil. Hrozí mu trest smrti

BOHAC VRAH FOTOweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Roky sa pošepkávalo, že zavraždil svoju ženu, kamarátku aj suseda. Dôkazy sa však nikdy nenašli.

Americký miliardár skončil za mrežami. Roky sa pošepkávalo, že zavraždil svoju ženu, kamarátku aj suseda. Dôkazy sa však nikdy nenašli. Najnovšie sa však nešťastne preriekol. Keď išiel po nakrúcaní televízneho dokumentu na záchod, sám pre seba poznamenal, že všetkých troch zabil. Mal však stále na sebe zapnutý mikrofón.


Z luxusnej vily do skromnej cely, navyše s hrozbou trestu smrti. Dedič obrovského realitného impéria Robert Durst sa z náhlej životnej zmeny spamätáva len ťažko. Doteraz sa - ako píšu americké médiá - zo spravodlivosti len vysmieval, teraz ho zrejme dobehla.

V dokumente televízie HBO vystupuje ako jeden z mála Američanov, ktorých celé roky podozrievajú z vrážd, ale nikdy im ich nedokázali. V roku 1982 sa bez stopy vyparila Durstova manželka, o 18 rokov neskôr niekto zastrelil jeho dobrú priateľku a krátko na to našli rozkrájaného jeho suseda. K poslednej vražde sa Durst priznal. Jeho advokátovi, sa ale porotu podarilo presvedčiť o tom, že konal v sebaobrane.

Paradox je, že muž, ktorý sa celé roky vyhýbal pozornosti, menil výzor a bol prakticky stále na úteku, urobil doslova školácku chybu, keď si po nakrúcaní zabudol odopnúť mikrofón a na toalete si sám pre seba zamrmlal jedinú vetu. „Samozrejme, zabil som ich všetkých."

Bohatý dedič má zatiaľ na krku len obvinenie z jednej vraždy, ďalšie sú však podľa expertov len otázkou času. V prípade, že ho odsúdia, mu hrozí dokonca trest smrti.

USA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.