Exotický raj turistov ponúka ubytovanie lacnejšie, ako zaplatíte za jeden rožok

Exotický raj turistov ponúka ubytovanie lacnejšie, ako zaplatíte za jeden rožok
Zdroj: shutterstock.com

Pandémia koronavírusu utlmila cestovný ruch na celom svete. Niektoré destinácie sa snažia ľudí prilákať neodolateľnými ponukami. Príkladom je Thajsko, ktoré teraz baží po turistoch. 

Hotely v thajskej provincii Čiang Mai sa spoločne so štátnym úradom snažia prilákať zákazníkov lacným ubytovaním. Cena jeden thajský baht za noc je takmer ako zadarmo. V prepočte na eurá sú to iba dva centy. Zaplatili by ste teda menej ako na Slovensku za jeden rožok. Táto lákavá ponuka má ale svoje limity. 

Thajskú kampaň podporuje aj hotel Harmonize. Na sociálnej sieti Facebook zverejnil takúto ponuku: „Pripravte sa na špeciálnu akciu, pri ktorej zákazníci zaplatia za izbu iba jeden baht. Opakujeme, iba jeden baht!“ 

Akciu spustil hotel v spolupráci s Thajským úradom pre cestovný ruch (TAT). Jednou z podmienok je stiahnutie si aplikácie Robinhood, cez ktorú sa hotel aj rezervuje. 

Kampaň podporuje až 200 hotelov a 100 reštaurácií v regióne. Každý zákazník dostane okrem lacného ubytovania aj denné poukážky na stravovanie v hodnote 300 bahtov (8,20 eur). 

Ponuka má však svoje limity. Záujemcovia si musia ubytovanie rezervovať do 7. augusta. Termín pobytu je ohraničený od 1. augusta do 31. októbra. Cieľom kampane je aj pomôcť menším hotelom, kde je v súčasnosti obsadenosť iba 30 percent, píše portál pattayamail.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti