Muž prežil na mori v prevrátenej lodi 16 hodín. Zachránila ho jedna vec

Muž prežil na mori v prevrátenej lodi 16 hodín. Zachránila ho jedna vec
Zdroj: Reuters

Výlet na mori sa takmer skončil tragédiou. Francúz Laurent Camprubi (62) sa prevrátil na svojej plachetnici neďaleko španielskeho pobrežia. Kým ho našli záchranári, prešlo až 16 hodín, informovala agentúra Reuters. 

Španielski záchranári zaznamenali núdzový signál v pondelok (1. 8.) večer. Prevrátené 12-metrové plavidlo našli asi 23 kilometrov od ostrovov Sisirgas. Potápači kontrolovali loď, keď začuli krik a údery. 

Paradoxne bola väčšou prekážkou ako trup lode jazyková bariéra. Francúz nakoniec so španielskymi záchranármi komunikoval slabou angličtinou. 

More bolo rozbúrené a situáciu komplikovala aj blížiaca sa noc. K plavidlu pripevnili vztlakové balóny, aby sa loď ďalej nepotápala. Záchranári nemohli pokračovať vo svojej práci a takto musel Francúz prečkať noc.  

„Ďakujem, ďakujem, ďakujem,“ nezmohol sa na iné na druhý deň Camprubi. Neskôr prezradil, že ho zachránila vzduchová bublina. Našťastie mal na sebe aj neoprénový oblek, ktorý ho ochránil pred studeným morom. Záchranári ho skoro ráno vyslobodili a odviezli do nemocnice na vyšetrenie. Neutrpel žiadne vážne zranenia. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti