Zahraničné

Ďalšia streľba v reštaurácií! Dvaja ľudia sú mŕtvi, 15 sa zranilo

Streľba vo Švédsku
Streľba vo Švédsku Zdroj: Reuters

Úrady sa domnievajú, že ide o vybavovanie si účtov medzi drogovými gangmi.

Švédska polícia vyšetruje nočnú streľbu v reštaurácii v Göteborgu, druhom najväčšom meste krajiny, ako vojnu dvoch konkurenčných gangov o územie, ktorá súvisí s drogami. Povedal to dnes hovorca polície Björn Blixer.

Hovorca uviedol, že do reštaurácie, v ktorej bolo niekoľko známych členov gangov, vošli dvaja maskovaní muži vo veku 20 až 25 rokov, vyzbrojení automatickými zbraňami, ktorými zastrelili dvoch ľudí a desiatich až 15 zranili, z toho troch či štyroch vážne. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Podľa agentúry AP hospitalizovali po útoku osem ľudí, jeden z nich má život ohrozujúce zranenia. Ďalší ľudia vyhľadali nemocničné ošetrenie sami s reznými ranami a ďalšími zraneniami. „Neveríme, že to bol teroristický čin, podľa nás je to otvorená vojna medzi konkurenčnými gangmi, ktorá súvisí s drogami," povedal o nočnej streľbe Blixer.

Polícia zatiaľ v súvislosti s činom nikoho nezatkla a nevydala žiaden zatykač. Pátra však po vozidle, o ktorom sa domnieva, že ho útočníci použili na útek z miesta činu. Mohli mať komplicov, dodal hovorca.Jeden zo svedkov povedal, že muži strieľali v reštaurácii plnej ľudí, ktorí sledovali v televízii futbalový zápas Ligy majstrov. Noviny Aftonbladet citovali nemenovaného zamestnanca reštaurácie, podľa ktorého útočníci zabili svoje obete strelou do hlavy.

Reštaurácia sa nachádza na okraji mestskej časti Biskopsgarden, ktorá má podľa obyvateľov i polície pretrvávajúce problémy so zločinnosťou gangov.


ŠTOKHOLM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti