Známy konšpirátor tvrdil, že streľbu na škole zinscenovali. Teraz musí zaplatiť 4,1 milióna dolárov

Porota v meste Austin v americkom štáte Texas nariadila vo štvrtok krajne pravicovému šíriteľovi konšpiračných teórií Alexovi Jonesovi, že má rodičom dieťaťa, ktoré bolo zabité v roku 2012 pri streľbe na základnej škole Sandy Hook, zaplatiť odškodné vo výške 4,1 milióna dolárov.

Odškodné má 48-ročný Jones zaplatiť za nepravdivé tvrdenie, že streľba na škole bola "hoax", informuje v noci na piatok agentúra AFP.

Jones na svojej webovej stránke InfoWars a vo vysielaní populárnej rozhlasovej relácie roky tvrdil, že streľbu v meste Newtown v štáte Connecticut "zinscenovali" aktivisti za kontrolu zbraní. Napokon však uznal, že streľba bola "stopercentne skutočná".

Vo štvrtok sudkyňa Maya G. Gambleová zamietla Jonesovu žiadosť vyhlásiť súdne konanie za zmätočné po tom, čo jeho právni zástupcovia omylom poslali kópiu údajov z mobilného telefónu známeho konšpirátora žalujúcej strane.

Žalobcovia Neil Heslin a Scarlett Lewisová, rodičia šesťročného Jesseho, ktorí pri útoku zomrel, žiadajú of Jonesa odškodné vo výške 150 miliónov dolárov.

Dvadsaťročný Adam Lanza 14. decembra 2012 zastrelil na základnej škole Sandy Hook 20 prvákov a šesť pedagógov. Ešte pred masakrom v škole zastrelil doma svoju matku, nakoniec obrátil zbraň proti sebe a spáchal samovraždu. Jeho masové zabíjanie vyburcovalo skupiny ľudí po celých USA, ktorí sú zástancami väčšej kontroly zbraní.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti