Ťažkú nehodu v Chorvátsku, pri ktorej zahynul Slovák, zaznamenali kamery

Ťažkú nehodu v Chorvátsku, pri ktorej zahynul Slovák, zaznamenali kamery
Zdroj: radio-mreznica.hr/reprofoto

Ťažkú dopravnú nehodu na diaľnici A1 v Chorvátsku, ktorá si vo štvrtok vyžiadala život slovenského občana, zaznamenali bezpečnostné kamery, uviedol v piatok chorvátsky spravodajský server Jutarnji.hr. Video si môžete pozrieť v článku TU!

K nehode došlo na 51. kilometri diaľnice pri obci Novigrad na Dobri v Karlovackej župe v smere na chorvátske hlavné mesto Záhreb. Zrazili sa dovedna tri autá zo Slovenska, Srbska a Slovinska. O život prišiel 46-ročný Slovák, kým sedem ďalších osôb utrpelo zranenia. 

Na zázname z bezpečnostnej kamery je vidieť, ako vozidlo zo slovinskou štátnou poznávacou značkou prechádza z pravého jazdného pruhu diaľnice do ľavého, pričom sa zráža s ďalším autom. Slovinské vozidlo sa následne odráža od zvodidiel a naráža do tretieho auta. 

Kamery na mieste nešťastia zaznamenali, že jedno z vozidiel skončilo úplne zničené na zvodidlách na ľavej strane, a druhé o niekoľko metrov ďalej na zvodidlách na opačnej strane diaľnice. 

Na štátneho príslušníka Slovinska podá súd v chorvátskom meste Karlovac trestné oznámenie za spôsobenie dopravnej nehody z nedbalosti s následkom smrti a veľkých materiálnych škôd. Nehodu mal Slovinec spôsobiť tak, že porušil dopravné predpisy pri prechádzaní z jedného pruhu diaľnice do druhého. 

Premávka bola na spomínanom úseku diaľnice v smere na Záhreb tri hodiny uzavretá a tvorili sa obrovské kolóny.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti