Drastické správanie polície na Babišovom mítingu: Zakľakli školáka s autizmom

Incident z utorkovej (2. 8.) akcie bývalého českého premiéra Andreja Babiša v Borovanoch v Juhočeskom kraji pobúril nielen ľudí na sociálnych sieťach, ale aj policajného šéfa Martina Vondrášeka. Správanie policajtov v civile, ktorí zakľakli školáka s autizmom a previezli ho s putami na rukách na miestne oddelenie bez jeho matky, rieši už Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS).

Z reportáže, ktorú zverejnil Respekt na svojej stránke vyplýva, že neoznačení policajti zadržali chlapca ôsmej triedy za to, že odniesol Babišovi reproduktor aj so stojanom. Údajne ho už nemohol počúvať. Matka syna bránila, pretože netušila, že ide o policajtov. Chlapca spacifikovali traja muži, zvalili ho na zem a jeden mu kľačal zozadu na šiji. Nereagovali na protesty matky, že ide o chlapca s autizmom a môže dostať záchvat.

Policajný šéf zverejnil na Twitteri po incidente status s tým, že bude žiadať vysvetlenie od vedenia juhočeskej polície a stretne sa s nimi v piatok (5. 8.), informuje portál novinky.cz.

O prípad sa už zaujíma aj český premiér Petr Fiala. „Na základe zverejnených informácií o správaní príslušníkov Polície ČR na politických mítingoch na juhu Česka som požiadal ministra vnútra a riaditeľa GIBS o dôkladné prešetrenie všetkých okolností týchto znepokojivých udalostí,“ napísal na Twitteri. 

Andrej Babiš pri svojich cestách, na ktorých oslovuje voličov, čelí hlasitým protestom odporcov. Za ľuďmi cestuje po celom Česku od začiatku leta. Odmieta tvrdenia, že ide o kampaň pred prezidentskými voľbami. Cesty údajne organizuje ako predseda strany ANO v súvislosti s komunálnymi voľbami.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti