Porátali sa s pašerákmi. Spálili šesť ton klov, plastík a šperkov

Úrady spálili šesť ton slonoviny pochádzajúcej z ilegálnej činnosti.
Zdroj: TASR

Etiópia za uplynulých päť rokov zatla vyše 700 pytliakov a priekupníkov so slonovinou.

Etiópske úrady zničili všetku slonovinu pochádzajúcu z ilegálnej činnosti. Šesť ton klov, plastík a šperkov spálili v hlavnom meste Addis Abeba, informovala v noci nadnes stanica BBC.
Kontraband slonoviny zapálil v piatok etiópsky vicepremiér Demeke Mekonnen, ktorý toto symbolické gesto označil za "rozhodujúci odrazový mostík" pre zavedenie prísnejších zákonov na trestanie pytliactva.

Etiópia prišla od 80. rokov 20. storočia o vyše 90 percent slonov. Podľa tamojších úradov došlo v krajine za uplynulých päť rokov k zatknutiu vyše 700 pytliakov a priekupníkov so slonovinou. Ochranári dnešný krok privítali.

Etiópia sa po Keni stala druhou africkou krajinou, ktorá oficiálne zničila zhabanú slonovinu v snahe odradiť aktivity na čiernom trhu. V krajine žije momentálne 1900 slonov v deviatich vyhradených lokalitách.

OSN a Interpol vo svojej vlaňajšej správe uviedli, že v Afrike pytliaci ročne zabijú 20.000 až 25.000 slonov. Ich celková populácia na čiernom kontinente činí 650.000 kusov. Najväčším odbytiskom klov je stále Ázia. 


ADDIS ABEBA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti