Zahraničné

V Kábule pochovali ženu, ktorú zlynčovali za údajné spálenie koránu

Afghanistan634871.jpg
Zdroj: TASR

Útočníci obeť ubili na smrť, jej telo spálili a hodili do neďalekej rieky Kábul.

V afganskej metropole Kábul pochovali dnes ženu, ktorú vo štvrtok zlynčoval dav za to, že údajne spálila výtlačok koránu. Rakvu s jej telesnými pozostatkami niesli na pleciach aktivistky z hnutia za práva žien. Informovala o tom agentúra AP. Na pohrebe, ktorý sa konal v severnej časti Kábulu, sa zúčastnili stovky ľudí.

Dav pozostávajúci prevažne z mužov zaútočil na 27-ročnú ženu vo štvrtok večer v blízkosti známej kábulskej žltej mešity Šáh-do Šamšira. Útočníci obeť ubili na smrť, jej telo spálili a hodili do neďalekej rieky Kábul. Podľa šéfa kábulskej kriminálnej polície trpela žena bližšie neurčenou psychickou poruchou.

BOLA NEVINNÁ

Hlavný afganský vyšetrovateľ oznámil, že ženu, ktorú dnes pochovali po tom, ako ju vo štvrtok zlynčoval dav kvôli údajnému spáleniu koránu, bola v skutočnosti nevinná. Informovala o tom agentúra Reuters. "Včera večer som opätovne prešiel všetky dokumenty a dôkazy, ale nemohol som nájsť žiaden dôkaz o tom, že spálila korán," povedal na dnešnom pohrebe pred novinármi generál Muhammad Zahír. Žena bola podľa neho "absolútne nevinná".

Zahír tiež prisľúbil, že potrestá všetky osoby zapojené do tragického incidentu, pričom podľa jeho slov už zadržali 13 podozrivých vrátane ôsmich policajtov. Na zázname z mobilného telefónu, ktorý sa objavil na sociálnych sieťach, vidieť, že policajti nezakročili proti rozzúrenému davu, pozostávajúcemu prevažne z mužov.

AFGANISTAN/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.