FOTO a VIDEO: V Chorvátsku havaroval autobus s poľskými pútnikmi smerujúcimi do Medžugoria, najmenej 12 mŕtvych!

FOTO a VIDEO: V Chorvátsku havaroval autobus s poľskými pútnikmi smerujúcimi do Medžugoria, najmenej 12 mŕtvych!
Zdroj: Profimedia

Poľský autobus, ktorý v sobotu ráno havaroval na diaľnici A4 severne od chorvátskeho hlavného mesta Záhreb, viezol poľských pútnikov na bosnianske katolícke pútnické miesto Medžugorie, uviedol poľský premiér Mateusz Morawiecki. TASR správu prevzala z agentúry PAP.

Poľské ministerstvo zahraničných vecí zároveň potvrdilo, že v prípade všetkých 12 obetí vážnej nehody autobusu ide o poľských občanov. Zranenia utrpelo ďalších 34 osôb, päť z nich je vo vážnom stave.

Morawiecki na miesto tragickej nehody vyslal poľského ministra zdravotníctva Adama Nedzielského a námestníka šéfa diplomacie Marcina Przydacza, píše PAP.

K nehode došlo približne o 5.30 h ráno na ťahu Záhreb-Goričanin v smere na chorvátske hlavné mesto, kde autobus zhruba 50 kilometrov severne od Záhrebu zišiel z cesty.

Polícia doposiaľ neuviedla oficiálnu príčinu tragickej nehody, neoficiálne sa však pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom, uviedli chorvátske médiá. Na miesto prišiel aj chorvátsky minister vnútra Davor Božinovič.

Pozrite si aj reportáž TV Markíza

Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok vyjadril v sobotu úprimnú sústrasť pozostalým obetí. „S veľkým zármutkom som prijal správu o tragickej nehode poľských pútnikov v Chorvátsku. Myslím na všetkých, ktorí prišli o svojich milovaných a vyslovujem im úprimnú sústrasť,“ napísal Korčok na sociálnej sieti Twitter a zraneným zaželal rýchle zotavenie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti