Breedlove vyzval Západ na informačnú vojnu s Ruskom

Moskva
Moskva Zdroj: TASR

Aj viacerí európski politici už upozornili, že Európska únia musí nájsť spôsob, ako čeliť dezinformáciám, ktoré sa šíria z Ruska.

Západné krajiny, predovšetkým členské štáty NATO, by sa mali zapojiť do informačnej konfrontácie s agresívnou ruskou propagandou. Podľa agentúry Ukrinform to v nedeľu povedal najvyšší veliteľ síl NATO v Európe, americký generál Philip Breedlove.

"Ako skupina západných krajín alebo ako aliancia sa potrebujeme do tejto informačnej vojny zapojiť. Spôsob, ako zaútočiť na nepravdivé príbehy, je vytiahnuť nepravdivé príbehy na svetlo a odhaliť ich," uviedol Breedlove.

Americký generál zdôraznil, že informačnú vojnu zo strany Ruska treba vnímať ako súčasť agresie Moskvy voči Ukrajine.

Aj viacerí európski politici už upozornili, že Európska únia musí nájsť spôsob, ako čeliť dezinformáciám, ktoré sa šíria z Ruska. Podľa nich treba čeliť aj správam, ktoré ruské médiá šíria napríklad v Nemecku i v členských štátoch EÚ nachádzajúcich sa v tesnom susedstve s Ruskom, v ktorých žije početná ruská menšina. Najevidentnejšia je táto situácia v troch pobaltských krajinách.

KYJEV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti

ONLINE: Štáty G7 chystajú sankcie zamerané na ruský zbrojársky priemysel. V hre je aj cenový strop pre ropu ON-LINE
  • USA podľa Bieleho domu s ďalšími štátmi G7 chystajú ďalšie protiruské sankcie, ktoré postihnú zbrojársky priemysel. Zvažuje sa aj cenový strop pre ruskú ropu.

  • Zelenského zrejme pozvú na štátnu návštevu Spojeného kráľovstva, píšu médiá

  • Nemecký kancelár Olaf Scholz: Nesmieme padnúť do Putinovej pasce