Kramný sa vyhne jednému trestu

Petr Kramný
Zdroj: tn.cz

Čaká ho však veľký proces, v ktorom je obvinený z vraždy svojej manželky a dcérky.

Petr Kramný, ktorý je obvinený z vraždy svojej manželky a dcéry, má o jeden problém menej. Unikne trestu za to, že sa v jeho skrinke na pracovisku našli drogy. Vo väzobnej väznici sa však nachádza kvôli oveľa horšej veci. Čaká na proces, v ktorom je obvinený z vraždy svojej manželky Moniky a dcérky Klárky.

Na počiatku bolo podozrenie, že je Kramný zapletený do krádeží v továrni a že by mohol mať v skrinke nejaký kontraband. To sa síce potvrdilo, ale trochu inak, než všetci očakávali. V skrinke mal totiž Kramný drogy. Podľa informácií TV Nova išlo o marihuanu. Kramný síce tvrdí, že mu drogy niekto podstrčil, ale polícia to odmietla.

Marihuany bolo príliš málo, aby z jej držby bol trestný čin, preto polícia prípad postúpila. Prípad teda putoval mestský úrad vo Frýdku-Místku. Tam ale vec zhodili zo stola. Dôvod? Príliš nízky trest v porovnaní s tým, ktorý mu hrozí za dvojnásobnú vraždu.

"My sme konanie v tejto veci ani nezačali. Prípad sme odložili. Tie sankcie sú zanedbateľné proti tomu, z čoho je obvinený a kvôli čomu je vo väzbe. Takýto postup zákon umožňuje," uviedla hovorkyňa radnice Jana Matějková.

Kramný sa tak vyhne pokute, ktorá by ho za držanie drog zrejme čakala. Aj pre neho je to však len malé víťazstvo. Podstatne dôležitejší zápas ho čaká čoskoro na súde kvôli smrti jeho ženy Moniky a dcéry Kláry. Všetko začalo pred dvadsiatimi mesiacmi na rodinnej dovolenke v Egypte. Na prvý pohľad to bola idylka v päťhviezdičkovom hoteli v Hurghade. Idylka ale skončila v noci na 30. júla. Po údajnej otrave jedlom bolo všetkým veľmi zle. Okolo tretej ráno Kramný našiel Moniku a Klárku mŕtve. V tej chvíli sa začal písať podozrivý príbeh. Na jednej strane Peter Kramný, ktorý od začiatku tvrdí, že mu manželku a dcéru niekto otrávil, na strane druhej policajní vyšetrovatelia, ktorí Kramného vinia z dvojnásobnej vraždy. "Kramný ich zabil elektrickým prúdom," sú presvedčení policajti aj dohliadajúcu prokurátor Vít Legerský.

V Egypte Kramný vyhľadával pozornosť médií a ochotne vystupoval pred kamerou. Radikálna zmena prišla vo chvíli, keď mu egyptské úrady dovolili vycestovať. Po štvrť roku od návratu späť do Čiech, počas ktorého vystriedal niekoľko mileniek, si Kramného vyšetrovatelia odviedli v putách. Od tej doby je vo väzbe. Do konca mesiaca by malo byť vyšetrovanie uzavreté a prípad by mal konečne zamieriť na súd. Ak sa prípad skutočne uzavrie, zostane Kramný vo väzbe až do rozhodnutia súdu. Hrozí mu až doživotie.

PRAHA/tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti