Vladimir Putin dostal ponuku, ktorá by mohla zvrátiť vývoj vojny na Ukrajine

Vladimir Putin dostal ponuku, ktorá by mohla zvrátiť vývoj vojny na Ukrajine
Ruský prezident Vladimir Putin. Zdroj: Profimedia.sk

Do vojny na Ukrajine by mohla zasiahnuť aj Severná Kórea. Podľa ruských médií ponúkol Kim-Čong Un Moskve až 100-tisíc vojakov, ktorí sa môžu pripojiť k armáde bojujúcej proti Kyjevu.

Pchjongjang chce výmenou za pomoc obilie a energetické suroviny. O tom, že má Kremeľ na stole takúto ponuku informoval napríklad ruský portál Regnum.
Ukrajina sa ruskej invázii bráni už takmer pol roka a koniec konfliktu je, zdá sa, v nedohľadne.

Aj preto by podľa ruského bezpečnostného experta a plukovníka v zálohe Igora Koročenka, nebolo hanbou, keby Vladimir Putin ponuku KĽDR prijal.
„Nemali by sme sa hanbiť chytiť pomocnej ruky, ktorú nám podáva Kim Čong-un. Krajina je pripravená presunúť na Donbas až 100-tisíc vojakov,“ vyhlásil Koročenkov v ruskej štátnej televízii Rossija 1.

Medzi vojakmi z KĽDR by podľa portálu Regnum boli profesionáli aj dobrovoľníci. Kremeľ mal takúto ponuku dostať zhruba pred týždňom.

Severná Kórea, ktorá počas uplynulých rokov balansovala na pokraji hladomoru, pomoc neponúka zadarmo. Na oplátku žiada od Moskvy obilie, ropu a plyn.
Pchjongjang je popri Sýrii jediným spojencom Ruska, ktorý uznal nezávislosť samozvaných separatistických republík na Donbase.

Rusko a Severná Kórea si minulý štvrtok pripomenuli 21. výročie deklarácie o priateľských vzťahoch, ktorú podpísal Vladimir Putin a zosnulý Kim Čong-il.
Pchjongjang pri tejto príležitosti oznámil, že „kórejsko-ruské vzťahy vstupujú do novej etapy plnej rozkvetov“.

Prečítajte si tiež:

Putin v máji povedal, že za vojnu na Ukrajine môže západ. Pozrite si archívnu reportáž:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti