Sedem minút pred katastrofou v Chorvátsku: Poľský autobus zachytila kamera, všetko bolo v poriadku

Sedem minút pred katastrofou v Chorvátsku: Poľský autobus zachytila kamera, všetko bolo v poriadku
Zdroj: YouTube.com/repro. foto

Cesta na púť do Chorvátska sa stala osudnou najmenej 12 Poliakom. Autobus v sobotu (6. 8.) ráno havaroval na diaľnici smerom na Záhreb. Vodič pravdepodobne zaspal počas jazdy.  

Sedem minút pred katastrofou všetko vyzeralo byť v poriadku. Priemyselná kamera zachytila autobus s pútnikmi na diaľnici. Vozidlo išlo podľa predpisov a nič nenaznačovalo blížiacu sa tragédiu. 

Chorvátska polícia, podľa portálu polsatnews.pl, uviedla, že pri nehode zahynul aj poľský vodič. Vyšetrovatelia skúmajú stav autobusu a tiež sa čaká na výsledky pitvy vodiča, ktorá by mohla zodpovedať otázku, v akom zdravotnom stave bol vodič tesne pred nehodou. 

Presná príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Neoficiálne sa pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom. 

Prečítajte si tiež:

​V autobuse cestovali aj kňazi s mníškami 

Chorvátsky minister vnútra Davor Božinovič informoval, že v poľskom autobuse sa nachádzalo 44 ľudí - 42 cestujúcich a dvaja vodiči. Medzi cestujúcimi boli aj traja kňazi a šesť rehoľných sestier.  

S pútnikmi mal sedieť v autobuse aj organizátor výletu. Napokon nemohol cestovať pre nešťastnú udalosť v rodine. Zomrela mu matka a musel vybavovať pohreb. Teraz čelí ďalšej tragédii. „Mal som sa k nim pripojiť neskôr, už som mal kúpenú letenku,“ prezradil. 

Na mieste nehody zasahovali aj poľskí policajti, ktorí už dlhšie pôsobia v Chorvátsku. V spolupráci so zdravotníkmi a psychológmi poskytovali zraneným aj informácie o stave ich príbuzných. Zároveň pomáhali prekladať osobné údaje z dokumentov nájdených v autobuse. 

Vzhľadom na stav tiel obetí a nemožnosť jednoznačnej identifikácie bolo potrebné odobrať a zabezpečiť odtlačky prstov. Totožnosť 12. obete bola jasná len vďaka tomu, že osoba uviazla pripútaná na sedadle vodiča.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti