Totálna bezmocnosť. Privolaný hasič až na mieste zistil, že v horiacom dome zahynulo 10 členov rodiny

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Tragédia, ktorá rezonuje naprieč celými Spojenými štátmi. Dobrovoľný hasič až na mieste zistil, že nehorí u susedov ale v dome príbuzných, kam prišli na návštevu aj jeho vnúčatá. Dohromady prišiel až o 10 členov rodiny, informuje portál USA Today.

Keď hasiči prišli v piatok (5. 8) na miesto požiaru v meste Nescopeck v štáte Pensylvánia, dom už bol celý v plameňoch. Dobrovoľný hasič Harold Baker s hrôzou zistil, že stojí pred príbytkom svojich príbuzných.

V budove sa v tom čase nachádzalo 14 ľudí, pričom 10 z nich zahynulo – 7 dospelých a 3 deti. Boli medzi nimi aj Bakerov syn a dcéra, tri vnúčatá, švagor, švagriná a svokor. Najmladší chlapec mal iba 5 rokov.

Pomôcť svojej rodine už nedokázal

Šok bol o to väčší, že Baker si najskôr myslel, že mieria k susedom, ktorí požiar nahlásili. Najhoršie však bolo, že pri pohľade na pokročilý požiar si uvedomil, že jeho príbuzní sú uväznení v horiacom pekle.

„Keď sme tam prišli, už tam všetko horelo. Boli tam deti, aj moje dve deti, na návšteve u tety a strýka, to im patrí ten dom,“ uviedol dobrovoľný hasič so slzami v očiach pre televíziu ABC News.

Baker veľmi ťažko nesie najmä fakt, že svojej rodine už nemal šancu pomôcť. Pravidelne riskuje život pri záchrane cudzích rodín, tej svojej už pomôcť nedokázal.

„Nemohol som sa tam dostať, aby som im pomohol. Nezachránil som ich a budem s tým musieť žiť,“ dodal Baker.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti