Airbus A320: Prvé tváre obetí z havarovaného lietadla

Studenti.jpg

Letecké nešťastie si vyžiadalo 150 obetí.

O 10.01 h opustil nemecký Airbus A320 Barcelonu a so 144 pasažiermi mal namierené do Düsseldorfu. Lietadlo však do cieľa nedoletelo. Zrútilo sa vo Francúzskych Alpách. Nehodu nikto neprežil. Na palube boli dvaja členovia posádky v kokpite a štyria v kabíne. Medzi cestujúcimi boli aj dve malé deti. Najmenšie malo iba sedem mesiacov. „Nezostalo nič, iba trosky a telá," povedal poslanec za oblast Alpes-des-Haute-Provence Christophe Castaner.

Zdroj: TASR


Pád si zrejme vyžiadal aj životy šestnástich študentov z Gymnázia Josepha Königa vo Vestfálsku Haltern. Šestnásťroční študenti sa vracali sa z týždenného výmenného pobytu v škole Llinars del Vallès. Nikto z nich sa zatiaľ telefónom ani správou neozval svojim príbuzným.

Zdroj: TASR


Aerolinky zatiaľ nechcú uviesť podrobnosti k obetiam, pretože o tragédii zatiaľ neboli informované všetky rodiny.

Zdroj: TASR

Na palube malo byť 67 nemeckých občanov. Medzi obeťami sú aj dvaja občania Austrálie a po jednom občanovi Dánska a Holandska. Informovali o tom vládni predstavitelia týchto krajín. Boli tam pravdepodobne aj britskí štátni príslušníci, zrejme aj jeden Američan. Tokio potvrdilo dvoch nezvestných občanov.

Zdroj: Internet

Medzi potvrdenými obeťami sú dvaja austrálski občania. Matka a syn.

Zdroj: The Friday family

Podľa polície potrvá niekoľko dní, kým nájdu všetky obete. Miesto nie je prístupné autom a záchranárov musia do horského terénu prepravovať helikoptéry.

DÜSSELDORF/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.