Bývalý poľský prezident Walesa je v nemocnici

Bývalý poľský prezident Lech Walesa.
Bývalý poľský prezident Lech Walesa. Zdroj: Facebook/Lech Walesa

Bývalý poľský prezident a vodca nezávislých odborov Solidarita Lech Walęsa je hospitalizovaný s infekciou, pričom v nemocnici zostane prinajmenšom týždeň. S odvolaním sa na vyjadrenie jeho hovorcu o tom v pondelok večer informovala agentúra Reuters.

Samotný 78-ročný Walęsa zverejnil ešte v nedeľu na Facebooku fotografiu, ktorá ho zachytáva ležiaceho na nemocničnom lôžku. „Aj to sa stáva,“ napísal v sprievodnom príspevku. Hovorca tohto laureáta Nobelovej ceny za mier agentúre Reuters povedal, že Walęsa má infekciu a v nemocni zostane tento týždeň. Viac informácií však poskytnúť odmietol.

Prečítajte si tiež:

​Walęsa, ktorého zdravie je v ostatných rokoch pomerne chatrné, prekonal v januári ochorenie COVID-19. V roku 2021 podstúpil operáciu srdca. Walęsa, pôvodným povolaním elektrikár v lodeniciach v severopoľskom prístavnom meste Gdansk, sa stal symbolom historických zmien, ktoré ukončili studenú vojnu – viedol odborové hnutie Solidarita, ktoré v roku 1989 prinieslo prechod na trhovú ekonomiku. V prezidentskom úrade následne Walęsa pôsobil v rokoch 1990–95, bol prvým lídrom postkomunistického Poľska. V posledných rokoch je ostrým kritikom poľskej vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS).

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti