Nové informácie o tragédii v Chorvátsku: Poľský vodič mal 72 rokov, počet obetí sa zvýšil

Nové informácie o tragédii v Chorvátsku: Poľský vodič mal 72 rokov, počet obetí sa zvýšil
Zdroj: Profimedia

Tragická nehoda poľského autobusu v Chorvátsku má ďalšiu obeť. V utorok ráno informovali poľské médiá, že v nemocnici zomrel druhý vodič autobusu a počet obetí sa tak zvýšil na 13. Pri vážnej nehode sa zranilo 31 ľudí, dvaja z nich sú stále v kritickom stave, informuje portál onet.pl. 

Autobus smeroval do mariánskej svätyne v Medžugorí na juhu Bosny a Hercegoviny. Podľa aktuálnych informácií sedel v čase nehody za volantom 72-ročný vodič. Bol pripútaný bezpečnostnými pásmi a jazdil podľa predpisov, čo dokazuje aj video z priemyselnej kamery, ktorá vozidlo zachytila 7 minút pred katastrofou.

Prečítajte si tiež:

​Chorvátske médiá zverejnili výsledky jeho pitvy. Muž, ktorý zomrel v sobotu (6. 8.) v skorých ranných hodinách, nebol pod vplyvom alkoholu ani omamných látok a netrpel ani žiadnymi akútnymi ochoreniami. Ukončené sú aj pitvy 13 obetí nehody a ich telá budú odovzdané rodinám a prevezené do Poľska, uviedla chorvátsky portál vijesti.hrt.hr.

V prednej časti autobusu nikto neprežil

V prípade nehody začala poľská aj chorvátska polícia vyšetrovanie. Podľa doterajších zistení pracujú s verziou, že vodič autobusu zrejme zaspal. Nikto z prednej časti autobusu neprežil.

„Pri pitve sa zistilo, že v čase nehody netrápili vodiča žiadne akútne zdravotné problémy. Príčinu nešťastia treba hľadať v subjektívnej sfére samotného vodiča. Mohla to byť únava, prípadne použitie mobilného telefónu alebo iná príčina z nepozornosti,“ uviedol Darko Galič, hovorca chorvátskej župy vo Varaždíne.

​Vodič autobusu, ktorý zomrel na mieste, sa narodil v roku 1950. Druhý, ktorý podľahol vážnym zraneniam v nemocnici, bol mladší, ale jeho vek zatiaľ nezverejnili. Väčšina zranených osôb je v stabilizovanom stave, niektorých už prepustili a vrátili sa domov. Vyšetrovatelia zároveň identifikovali všetky obete tragédie.

Pozrite si zábery, ako policajti zasahujú a hasiči zasahujú pri nehode:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti