Požiare na pobreží Chorvátska: Oheň vypukol na párty pláži Zrče, horí aj pri Crikvenici

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Chorvátski hasiči si, zdá sa, toto leto neoddýchnu. Ďalšie požiare vypukli na pobreží Jadranského mora. 

V pondelok (8. 8.) večer začalo horieť na známej párty pláži Zrče neďaleko letoviska Novalja na ostrove Pag, informovala agentúra HINA. Hasiči s plameňmi bojovali niekoľko hodín. Požiar dostali pod kontrolu až ráno, ale stále zostávajú na mieste pre menšie ohniská. Štátnu cestu Pag – Novalja uzavreli pre verejnosť, premávka sa momentálne pomaly vracia do normálu.

Oheň z pláže sa rozšíril na borovicový les. Hasiči museli evakuovať tisícky dovolenkárov z tamojších nočných klubov. Z parkovísk museli odstrániť asi 200 áut, aby sa hasičské autá dostali bližšie k horiacemu lesu a nehrozilo nebezpečenstvo výbuchov.

Horí aj pri Crikvenici a Zadare

Chorvátsky portál dnevnik.hr píše, že požiare hasia aj pri Crikvenici a Zadare. Situáciu komplikuje silný vietor. Jedno hasičské lietadlo museli odvolať, pretože vletelo do kŕdľa čajok a poškodilo sa.

Na mieste je asi 60 hasičov aj z okolitých miest. Požiar zatiaľ nemajú pod kontrolou. Hlásia problémy s dodávkou vody, preto ju čerpajú aj z niektorých bazénov pri domoch. 

Ďalší požiar vznikol v meste Polača neďaleko Zadaru. Pri hasení pomáhajú aj lietadlá.

Prečítajte si tiež:

​Požiar v neprístupnom teréne

Chorvátski hasiči zasahujú aj v horskom masíve Biokovo, čo je druhé najvyššie pohorie v Chorvátsku na dalmátskom pobreží Jadranu. V týchto miestach museli použiť aj vrtuľník, pre nepriaznivé poveternostné podmienky sa však musel vrátiť späť. Skupina hasičov sa k ohňu musela dopraviť pešo s plným vybavením. 

Polícia v Splite medzitým potvrdila, že požiar, ktorý v nedeľu (7. 8.) vypukol na ostrove Hvar medzi osadami Vrbanj a Dol a zahynul pri ňom jeden človek, spôsobil otvorený oheň alebo žeravé uhlíky. V utorok ráno sa ho podarilo uhasiť, plamene však spálili desať hektárov borovicového lesa. Polícia začala trestné stíhanie nezisteného páchateľa. 

Nachádzate sa v Chorvátsku na dovolenke blízko spomínaných požiarov? Ozvite sa nám alebo pošlite fotografie/videá na somreporter@markiza.sk alebo do správ na profil Televíznych novín na sociálnej sieti Facebook. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prírodná katastrofa

Dôležité udalosti