VIDEO: Na základni na Kryme vybuchla munícia, príčiny vyšetrujú

VIDEO: Na základni na Kryme vybuchla munícia, príčiny vyšetrujú
Záber z videa. Zdroj: Reprofoto: Twitter/Aethon Enterprises

Na vojenskom letisku Novofedorivka na Ruskom okupovanom ukrajinskom polostrove Krym došlo v utorok popoludní k výbuchom munície. Podľa prvotných informácií sa nikto nezranil a nebola poškodená ani letecká technika, informovala agentúra AFP, ktorá sa odvolávala na vyhlásenie ruského ministerstva obrany.

Ako však neskôr uviedol ruský gubernátor Krymu Sergeja Aksionova na sociálnej sieti Telegram, pri výbuchoch zahynula jedna osoba. Miestne úrady navyše informovali, že zranených je aj päť ľudí vrátane malého dieťaťa.

Podľa ministerstva sa požiar medzičasom podarilo uhasiť. Príčiny výbuchov vyšetrujú. Oblasť uzavreli v okruhu piatich kilometrov.

Agentúra Reuters predtým napísala, že výbuchov bolo najmenej 12 a došlo k nim okolo 15.30 h miestneho času (14.30 h SELČ). Tri z nich boli podľa svedkov obzvlášť silné. Najsilnejší výbuch prišiel o pol hodiny neskôr. Agentúra citovala aj informáciu ruskej agentúry TASS, že na miesto boli vyslané záchranné zložky. Miestni obyvatelia hlásili v oblasti upchaté cesty.

Ako vidno na videu, ide o mohutnú explóziu

Ďalšie zábery

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti