Zahraničné

Slovák v Prahe v snahe zamaskovať vraždu zabil kamaráta

slovensky vrahweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Polícia zistila, že Slovák vraždil aj v Bratislave, za čo ho potrestali v roku 1989. Vtedy bol odsúdený na 12 rokov. Teraz mu hrozí výnimočný trest - doživotie.

V Prahe vraždil Slovák. A rovno dvakrát. Polícia našla v jednom byte dve telá a zadržala podozrivého muža, ktorý sa počas výsluchu ku všetkému priznal. Jednu obeť dokonca zabil počas opileckej hádky pred viac ako dvoma týždňami.

Druhého zabil o týždeň neskôr, aby sa zbavil očitého svedka. Pražská polícia odhalila desivé detaily tejto opileckej vraždy.


V byte na prvom poschodí býval 52-ročný invalidný dôchodca. Slovák uňho žil v podnájme. Medzi opilcami to začalo škrípať a pohádali sa. Podnájomník invalida zabil niekedy okolo 17. marca.

S mŕtvolou býval v byte ešte viac ako týždeň, až kým tam neprišiel ich spoločný známy. Vrah zrejme spanikáril a zabil aj jeho.

„Páchateľ v snahe zamaskovať svoju prvú vraždu spáchal vraždu ďalšiu," povedal policajný hovorca

Na všetko prišla polícia až neskôr, keď invalidného dôchodcu začali hľadať známi. Polícia zistila, že Slovák vraždil aj v Bratislave, za čo ho potrestali v roku 1989. Vtedy bol odsúdený na 12 rokov. Teraz mu za dvojnásobnú vraždu v Česku hrozí výnimočný trest, teda doživotie.

PRAHA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti