Steven Seagal navštívil Donbas: Svojím filmom chce zmeniť pohľad sveta na vojnu na Ukrajine

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Niekdajšia hviezda akčných filmov Steven Seagal , ktorý je známy ako podporovateľ ruského prezidenta Vladimira Putina, navštívil separatistami ovládanú časť ukrajinského Donbasu, informuje portál Meduza.

Herec si pozrel aj väznicu Olenivka, kde nedávno zahynulo vyše 50 ukrajinských vojnových zajatcov. O Seagalovej návšteve informovali ruské aj ukrajinské médiá. Separatisti ukázali hercovi aj fragmenty rakety americkej výroby, ktorou, ako tvrdí ruská verzia, zaútočili Kyjev na vlastných vojakov.

Prečítajte si tiež:

​Vo videu zverejnenom na ruskej spravodajskej stránke TV ZVEZDA Seagala označujú ako osobitného zástupcu Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie pre humanitárne vzťahy medzi Ruskom a USA.

Seagal sa stretol aj so šéfom doneckých separatistov Denisom Pušilinom, podľa ktorého herec nakrúca dokumentárny film o Donbase.

„Počas stretnutia Seagal poznamenal, že 98 percent ľudí, ktorí hovoria v médiách o konflikte na Ukrajine, tam nikdy neboli a preto svet nepozná pravdu,“ uviedol Pušilin pre agentúru TASS a dodal, že Seagal chce zmeniť pohľad sveta na túto vojnu.

„Zaujímavé je, že jeden zo zavraždených nacistov práve začal veľa hovoriť o Zelenskom a že Zelenskyj je zodpovedný za príkazy na mučenie a iné zverstvá, ktoré porušujú nielen Ženevskú vojnovú konvenciu, ale sú zločinmi proti ľudskosti. Zelenskyj bol teda zapletený do zločinov proti ľudskosti,“ tvrdí Seagal.

Seagal sa netají svojimi sympatiami k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Viackrát sa vyjadril, že podporuje zabratie polostrova Krym Ruskom. Aj preto mu v roku 2016 Putin udelil ruské občianstvo. Hercovi v roku 2017 z bezpečnostných dôvodov zakázali vstúpiť na územie Ukrajiny.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti