Sky News: Rodiny ruských inváznych vojakov „v panike“ opúšťajú juh Ukrajiny

Sky News: Rodiny ruských inváznych vojakov „v panike“ opúšťajú juh Ukrajiny
Odchody rodín sa začali po tom, čo ukrajinská armáda nedávno pri útokoch zasiahla Antonivský ( na snímke) a Kachovský most. Zdroj: Profimedia.sk

Rodiny ruských vojakov v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny údajne odtiaľ „v panike“ utekajú a donútili ich k tomu ukrajinské útoky na významné mosty. V stredu o tom informoval portál britskej stanice Sky News.

Legitímna ukrajinská samospráva v Chersonskej oblasti okupovanej Rusmi oznámila, že odchody rodín sa začali po tom, čo ukrajinská armáda nedávno pri útokoch zasiahla Antonivský a Kachovský most.

Prečítajte si tiež:

Oba mosty sa nachádzajú na dôležitých zásobovacích trasách ruských okupantov v Chersonskej oblasti.

​Samospráva v oznámení uviedla, že ruskí okupanti „začali panikáriť“. A dodala: „Včera bol Antonivský most (cez rieku Dneper) obkľúčený v oboch strán. Miestnych naň nepúšťali. Aj kvôli týmto udalostiam sa začal hromadný odchod rodín ruských vojakov, ktoré žili v Chersone.“

Vodná elektráreň pri Kachovskom moste. Zdroj: Profimedia.sk

Cherson bolo prvé väčšie mesto, ktorého sa ruské sily po invázii do susednej krajiny zmocnili; neskôr získali kontrolu aj nad Chersonskou oblasťou.

Pred časom sa začalo hovoriť o blížiacej sa veľkej ukrajinskej protiofenzíve v tomto regióne s cieľom oslobodiť ho od okupačných síl a ukrajinská armáda začala už v posledných týždňoch získavať späť pozície v tejto oblasti, k čomu jej pomáhajú dodávky zbraní zo Západu.

Pozrite si aktuálnu reportáž o vojne na Ukrajine:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti