Zahraničné

Pred sídlom NSA sa strieľalo! Jeden mŕtvy, ďalší ťažko ranený

Pred sídlom NSA sa strieľalo
Pred sídlom NSA sa strieľalo Zdroj: TASR

V budove pracuje viac ako 40 tisíc zamestnancov.

Pri streľbe pred sídlom americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) neďaleko Washingtonu zahynul dnes jeden muž a ďalší utrpel vážne zranenia. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na spravodajskú televíziu CNN.

Zdroje z prostredia polície a justície potvrdili, že stráž objektu zneškodnila mužov, ktorí sa pokúsili preraziť autom bezpečnostnú bránu do sídla NSA, ležiaceho na základni Fort Meade v americkom štáte Maryland.

Na záberoch z vrtuľníka odvysielaných televíziou NBC4 bolo vidno dve značne poškodené vozidlá, z toho jedno policajné, ktoré stáli neďaleko bezpečnostnej brány. Na mieste incidentu sa tiež zhromaždili záchranári, ktorí nakladali do sanitky zraneného muža.

Agentúre Reuters sa nepodarilo získať stanovisko hovorkyne NSA k dnešnému incidentu. Hovorcovia Fort Meade a okresnej polície odkázali novinárov na NSA. V sídle NSA vo Fort Meade v americkom štáte Maryland, asi 32 kilometrov severovýchodne od Washingtonu, pracuje podľa BBC približne 40.000 zamestnancov. Začiatkom marca zatkli príslušníci FBI muža, ktorý strieľal na sídlo NSA z diaľnice prechádzajúcej neďaleko budovy.

NSA je tajná spravodajská agentúra poverená zberom a analýzou elektronických dát. Agentúru negatívne zviditeľnila kauza okolo Edwarda Snowdena, ktorý na jar roku 2013 zverejnil tisícky tajných dokumentov týkajúce sledovacích programov NSA.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti