Rukojemnícka dráma v Turecku. Utočníkov zastrelili, prokurátor zomrel

Rukojemnícka dráma v Istanbule.
Zdroj: TASR

Rukojemnícka dráma v budove súdu v Istanbule trvala deväť hodín.

Turecký prokurátor Mehmet Selim Kiraz, ktorého dnes zajali členovia krajne ľavicovej skupiny v jeho kancelárii v budove súdu v tureckom Istanbule, podľahol vážnym zraneniam. Veliteľ polície v Istanbule pre agentúru Reuters potvrdil, že zranený Kiraz musel podstúpiť operáciu a lekári bojovali o jeho život.

Rukojemnícka dráma v budove súdu v Istanbule trvala deväť hodín. Jednotky rýchleho nasadenia museli vtrhnúť do budovy a evakuovať všetkých prítomných. Incident ukončil až zákrok bezpečnostných zložiek, ktoré na mieste činu zastrelili oboch útočníkov.

"Vzhľadom na zvuk streľby, ktorý sa ozýval zvnútra prokurátorovej kancelárie, naše bezpečnostné zložky začali operáciu," uviedol policajný veliteľ. Zakázaná krajne ľavicová turecká skupina s názvom Revolučná ľudová oslobodenecká strana-Front (DHKP-C) zverejnila dnes na svojej internetovej stránke fotografiu Kiraza, ktorému mierili zbraňou na hlavu, pričom mal zaviazané ruky a zalepené ústa.

Kiraz vedie vyšetrovanie smrti tínedžera Berkina Elvana, ktorý zomrel na následky zranení utŕžených počas vlaňajších protivládnych protestov. Militanti zadržiavali prokurátora od poludnia a príslušným úradom dali tri hodiny na splnenie piatich požiadaviek súvisiacich s prípadom Elvana. Skupina pripisuje zodpovednosť za smrť tohto 15-ročného chlapca vládnej Strane spravodlivosti a rozvoja (AKP). DHKP-C je v Turecku, Európskej únii a USA zaradená na zoznam teroristických organizácií.

ISTANBUL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti