Ozbrojený muž sa snažil dostať do kancelárie FBI, polícia ho zastrelila

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Americká polícia zastrelila ozbrojeného muža na úteku, ktorý sa vo štvrtok snažil preniknúť do kancelárie amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) v meste Cincinnati. Oznámila to miestna polícia, informuje agentúra AP.

Americká polícia zastrelila ozbrojeného muža na úteku.
Americká polícia zastrelila ozbrojeného muža na úteku. Zdroj: TASR/AP Photo/Jay LaPrete

​Muža, ktorý mal na sebe brnenie, zastrelili po tom, ako približne o 15:00 h miestneho času zdvihol na políciu zbraň, povedal hovorca polície Nathan Dennis. Dodal, že muž sa snažil preniknúť do kancelárie FBI v Cincinnati a utiekol po tom, ako ho konfrontovali agenti.

Mal sa zúčastniť aj na útoku na americký Kapitol

Tento ozbrojený muž sa mal zúčastniť aj na útoku na americký Kapitol, ktorý sa odohral vlani 6. januára, píše spravodajská stanica NBC News, s odvolaním na miestnych predstaviteľov. Ku konfrontácii došlo po tom, ako úrady upozornili federálnych agentov na zvýšené nebezpečenstvo po prehliadke sídla bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floride.

FBI v stredu upozornil svojich agentov, aby sa vyhýbali demonštrantom a zabezpečili, že ich bezpečnostné karty "nebudú viditeľné mimo služobných priestorov".

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti