Agenti FBI vraj hľadali u Trumpa dokumenty o jadrových zbraniach

Agenti Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) hľadali pri pondelňajšej razii v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dokumenty týkajúce sa jadrových zbraní, informoval denník The Washington Post. Nie je ale jasné, či vo floridskom rezorte Mar-a-Lago takéto dokumenty našli.

Súvisiaci obsah

​Politická odplata?

Americké ministerstvo spravodlivosti požiadalo súd, aby zverejnil príkaz, ktorý FBI prehliadku rezortu povolil. Trump raziu vykreslil ako politickú odplatu. Spolu s povolením by súd mal odtajniť aj zoznam vecí zabavených pri operácii, uviedol minister spravodlivosti Merrick Garland. Na tlačovej konferencii uviedol, že prehliadku osobne schválil. ​„Ministerstvo také rozhodnutie neprijíma bez súvahy. Keď je to možné, je štandardnou praxou hľadať menej obťažujúce nástroje,“ uviedol.

​Razia bola súčasťou vyšetrovania, či Trump pri svojom odchode z funkcie v januári 2021 neoprávnene neodviezol z Bieleho domu záznamy, z ktorých niektoré sú podľa ministerstva spravodlivosti tajné. Zdroj oboznámený so záležitosťou uviedol, že FBI pri prehliadke získala z Trumpovho majetku asi 10 krabíc. Trump v čase prehliadky nebol na Floride.

Súvisiaci obsah

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti