Zahraničné

V banánoch v Lidli bolo ukrytých až 100 kíl kokaínu

Banány v supermarkete (ilustračné foto)
Banány v supermarkete (ilustračné foto) Zdroj: Shutterstock.com

Krabica pochádzala z Kolumbie, doviezli ju do supermarketu v Prahe. Ak je kokaín čistý, môže mať hodnotu až 36 miliónov eur.

Viac ako 100 kilogramov kokaínu našli v zásielke banánov pre supermarket Lidl na pražskej Zbraslavi. Ide o najväčšiu zásielku v českej histórii, navyše objavenú náhodne. Pri voľnom predaji na ulici by podľa Národnej protidrogovej centrály stála až miliardu Kč (36 miliónov eur), informovala dnes televízna stanica ČT24.

Citovala hovorkyňu protidrogovej centrály Barboru Kudláčkovú, ktorá uviedla, že "v spolupráci s colnou protidrogovou jednotkou šetríme nález väčšieho množstva bielej kryštalickej látky v jednej z predajní nemenovaného obchodného reťazca." Podľa jej slov "expertízy... potvrdili, že ide o kokaín." Po právoplatnom odsúdení páchateľov "bude droga zničená".


Server tn.cz uviedol, že drogová zásielka sa našla v predajnie siete Lidl a prísť mala z Kolumbie. Portál tiež cituje vyjadrenie českého Lidlu na Facebooku: "Milí fanúšikovia, radi by sme vás uistili, že podozrivá zásielka s banánmi neprišla vôbec do kontaktu so zákazníkmi. Ovocie a zelenina prechádzajú pri prijímaní internou kvalitnou kontrolou."

Server Tisen.tv informoval, že hmotnosť kontrabandu sa blížila metrickému centu. Podľa Tisen.tv, ktorý sa odvoláva na zdroj informovaný o priebehu vyšetrovania, sa prijímajú opatrenia na všetky zásielky z Južnej Ameriky. Panuje podozrenie, že odhalená zásielka nebola určená pre Českú republiku, ale inú členskú krajinu Európskej únie.

PRAHA/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.